Warning: filemtime(): stat failed for /customers/2/9/d/numberoneaucklanddoma.com/httpd.www/maps/languages/.xml in /customers/2/9/d/numberoneaucklanddoma.com/httpd.www/maps/include/helper.php on line 229 Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "/customers/2/9/d/numberoneaucklanddoma.com/httpd.www/maps/languages/.xml" in /customers/2/9/d/numberoneaucklanddoma.com/httpd.www/maps/include/helper.php on line 57 Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /customers/2/9/d/numberoneaucklanddoma.com/httpd.www/maps/include/helper.php on line 58 Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "/customers/2/9/d/numberoneaucklanddoma.com/httpd.www/maps/languages/.xml" in /customers/2/9/d/numberoneaucklanddoma.com/httpd.www/maps/include/helper.php on line 75 Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /customers/2/9/d/numberoneaucklanddoma.com/httpd.www/maps/include/helper.php on line 76 The NumberOne Digital Orienteering Map Archive
#RSS_FEED#

The NumberOne Digital Orienteering Map Archive

The NumberOne Digital Orienteering Map Archive

#USERS#

#NAME# #NO_OF_MAPS# #LAST_MAP# #DATE# #UPDATED#
Gene Beveridge 264 O-Intervals, 3km x3 #SatAMUTCE_May+0000RMayAMUTC# #SunPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Tane Cambridge 58 SLMC 24hr Adventure Race Map E #FriAMUTCE_November+0000RNovAMUTC# #FriAMUTCEUTC0NovE_November+0000RNovAMUTC#
Cameron de L'Isle 42 Katoa Po #SatAMUTCE_March+0000RMarAMUTC# #MonAMUTCEUTC0MarE_March+0000RMarAMUTC#
Brent Edwards 10 2014 Nationals Relay #SunPMUTCE_April+0000RAprPMUTC# #FriAMUTCEUTC0AprE_April+0000RAprAMUTC#
Greg Flynn 407 Katoa Po 2019 #SatAMUTCE_March+0000RMarAMUTC# #SunAMUTCEUTC0MarE_March+0000RMarAMUTC#
Matt Goodall 35 Oringen E4 2016 #ThuAMUTCE_July+0000RJulAMUTC# #ThuPMUTCEUTC0JulE_July+0000RJulPMUTC#
Anna Gray 1 OY2 #SatPMUTCE_June+0000RJunPMUTC# #SunAMUTCEUTC0JunE_June+0000RJunAMUTC#
Max Griffiths 102 Kairaki technical training #FriPMUTCE_March+0000RMarPMUTC# #SunPMUTCEUTC0MarE_March+0000RMarPMUTC#
Nick Hann 169 JAFA Carnival Day 3 #SunPMUTCE_May+0000RMayPMUTC# #TueAMUTCEUTC0JunE_June+0000RJunAMUTC#
Tommy Hayes 10 Here Come Dat Boi #TueAMUTCE_May+0000RMayAMUTC# #TueAMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayAMUTC#
Lauren Holmes 1 Anzac Training #FriAMUTCE_April+0000RAprAMUTC# #FriAMUTCEUTC0AprE_April+0000RAprAMUTC#
Greta Knarston 0
Alistair Landels 1 Jukola Leg 2 #SunAMUTCE_June+0000RJunAMUTC# #TueAMUTCEUTC0JunE_June+0000RJunAMUTC#
Joseph Lynch 8 JWOC Sprint Training #TuePMUTCE_July+0000RJulPMUTC# #ThuAMUTCEUTC0JulE_July+0000RJulAMUTC#
Nick Mead 8 Auckland Champs long - first half #SunAMUTCE_October+0000ROctAMUTC# #WedAMUTCEUTC0OctE_October+0000ROctAMUTC#
Mats Ogdén 406 West Bay Club Event #SatPMUTCE_May+0000RMayPMUTC# #SunAMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayAMUTC#
Jonty Oram 0
Martin Peat 7 VI Etapa III, Circuito Treino do Rio de Janeiro #SunPMUTCE_July+0000RJulPMUTC# #SunPMUTCEUTC0JulE_July+0000RJulPMUTC#
Andrei Popovici 2 Australian Middle Distance Champs #TueAMUTCE_October+0000ROctAMUTC# #FriAMUTCEUTC0OctE_October+0000ROctAMUTC#
Thomas Reynolds 9 NWOC Rogaine #SatPMUTCE_May+0000RMayPMUTC# #SunPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Imogene Scott 80 Middle (compass) training #TueAMUTCE_January+0000RJanAMUTC# #TueAMUTCEUTC0JanE_January+0000RJanAMUTC#
Toby Scott 9 3 Days of Belgium - Day 3 #MonAMUTCE_June+0000RJunAMUTC# #SunPMUTCEUTC0JunE_June+0000RJunPMUTC#
Angela Simpson 20 Kairangi Farm event #SunAMUTCE_June+0000RJunAMUTC# #SunAMUTCEUTC0JunE_June+0000RJunAMUTC#
Thomas Stolberger 28 Counties Rogaine #SunAMUTCE_May+0000RMayAMUTC# #SunAMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayAMUTC#
Cameron Tier 89 Pre-Aussie Middle #SatAMUTCE_September+0000RSepAMUTC# #SunAMUTCEUTC0SepE_September+0000RSepAMUTC#
Matthew Tier 1 OY5 - Restall Road #SatPMUTCE_April+0000RAprPMUTC# #SunAMUTCEUTC0AprE_April+0000RAprAMUTC#
Ryan Williams 0

#LAST_MAPS# 10 | 20 | 50 | #SHOW_ALL#

#NAME# #MAP# #DATE# #CATEGORY# #UPDATED#
Gene Beveridge O-Intervals, 3km x3 #SatAMUTCE_May+0000RMayAMUTC# Training #SunPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Thomas Stolberger Counties Rogaine #SunAMUTCE_May+0000RMayAMUTC# Competition #SunAMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayAMUTC#
Gene Beveridge Training #FriPMUTCE_May+0000RMayPMUTC# Competition #SatPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Gene Beveridge Long Training #WedAMUTCE_May+0000RMayAMUTC# Training #WedPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Gene Beveridge Middle Training #MonAMUTCE_May+0000RMayAMUTC# Training #MonPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Gene Beveridge Training #SunPMUTCE_May+0000RMayPMUTC# Training #SunPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Gene Beveridge Training #SatPMUTCE_May+0000RMayPMUTC# Training #FriPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Mats Ogdén West Bay Club Event #SatPMUTCE_May+0000RMayPMUTC# Competition #SunAMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayAMUTC#
Gene Beveridge Training #WedPMUTCE_May+0000RMayPMUTC# Training #ThuAMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayAMUTC#
Gene Beveridge Race Start with Route Planning #SatPMUTCE_March+0000RMarPMUTC# Training #FriPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Gene Beveridge Race Start Training #SatPMUTCE_March+0000RMarPMUTC# Training #FriPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Gene Beveridge Training #ThuPMUTCE_May+0000RMayPMUTC# Training #FriPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Gene Beveridge Training #ThuPMUTCE_May+0000RMayPMUTC# Training #FriAMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayAMUTC#
Thomas Stolberger Rogaine Series 1 #SunAMUTCE_May+0000RMayAMUTC# Competition #SunAMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayAMUTC#
Gene Beveridge Compass and Direction Training #SatAMUTCE_May+0000RMayAMUTC# Training #FriPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Gene Beveridge WSOC Long - W1 School (Coaches Race) #WedPMUTCE_May+0000RMayPMUTC# Training #ThuPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Gene Beveridge NZ Champs Middle pt 2 #SatPMUTCE_April+0000RAprPMUTC# Competition #WedPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Gene Beveridge NZ Champs Middle pt 1 #SatPMUTCE_April+0000RAprPMUTC# Competition #WedPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Mats Ogdén National Relay 2019 #SunPMUTCE_April+0000RAprPMUTC# Competition #WedPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Mats Ogdén National Middle Distance 2019 Part 2 #SunAMUTCE_April+0000RAprAMUTC# Competition #WedAMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayAMUTC#

#LAST_COMMENTS# 10 | 20 | 50 | #SHOW_ALL#

#NAME# #MAP# #COMMENTS_COUNT# #COMMENT_FROM# #UPDATED#
Gene Beveridge Long Training 2 Gene Beveridge #ThuPMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayPMUTC#
Mats Ogdén Run Rabbit Run 1 Axel #SunPMUTCEUTC0AprE_April+0000RAprPMUTC#
Max Griffiths JWOC Middle Final 1 Joe L #ThuAMUTCEUTC0JanE_January+0000RJanAMUTC#
Mats Ogdén Too long, too much climb 1 Simon #SunAMUTCEUTC0FebE_February+0000RFebAMUTC#
Gene Beveridge Night Hawk Leg 4 2 Gene Beveridge #MonAMUTCEUTC0SepE_September+0000RSepAMUTC#
Mats Ogdén AOS 8 1 Kungen #SunAMUTCEUTC0AugE_August+0000RAugAMUTC#
Mats Ogdén DAM^2 TC Medel Kval 1 The big Beast #SunAMUTCEUTC0MayE_May+0000RMayAMUTC#
Mats Ogdén Summer Series 1 cool dood #MonAMUTCEUTC0MarE_March+0000RMarAMUTC#
Gene Beveridge SOW Race 4 Part 2 2 Gene #MonPMUTCEUTC0JanE_January+0000RJanPMUTC#
Gene Beveridge WOA Middle 2 Gene #MonAMUTCEUTC0NovE_November+0000RNovAMUTC#