RSS-flöde

Welcome to Gene's digital orienteering map archive! Check out genebeveridge.co.nz

Check out my latest training and racing! Routes are captured using my Garmin Forerunner 610 and published using QuickRoute.

NZSS SGC (2019-08-24)
lördag 24 augusti 2019
Kategori: Training
Hedley Dunes, NWOC, New Zealand
WOC Long (2019-08-14)
onsdag 14 augusti 2019
Kategori: Competition
Mørk, Norway
Long
Middle Training (2019-08-07)
onsdag 7 augusti 2019
Kategori: Competition
Guttersrod, Norway
Middle
Long Training (2019-08-06)
tisdag 6 augusti 2019
Kategori: Training
Stikla, Norway
Long
AOS 5 (2019-06-29)
lördag 29 juni 2019
Kategori: Competition
Temu Road, AOC, New Zealand
QB Sprint Relay (2019-06-02)
söndag 2 juni 2019
Kategori: Competition
IPU, WOC, New Zealand
Sprint Relay, sträcka 2
QB Sprint pt 2 (2019-06-01)
lördag 1 juni 2019
Kategori: Competition
West End School, WOC, New Zealand
Sprint
QB Sprint pt 1 (2019-06-01)
lördag 1 juni 2019
Kategori: Competition
West End School, WOC, New Zealand
Sprint
O-Intervals, 3km x3 (2019-05-25)
lördag 25 maj 2019
Kategori: Training
Sørmarka, Norway
Training (2019-05-24)
fredag 24 maj 2019
Kategori: Competition
Bjerkeskogen, Norway
Training (2019-05-23)
torsdag 23 maj 2019
Kategori: Competition
Bjerkeskogen, Norway
Long Training (2019-05-22)
onsdag 22 maj 2019
Kategori: Training
Granerud, Norway
Long
Control Picking (2019-05-20)
måndag 20 maj 2019
Kategori: Training
Gillingsrød, Norway
Middle Training (2019-05-20)
måndag 20 maj 2019
Kategori: Training
Smerta, Norway
Middle
Training (2019-05-19)
söndag 19 maj 2019
Kategori: Training
Svestadtjern, Norway
Training (2019-05-18)
lördag 18 maj 2019
Kategori: Training
Hekollen, Norway
Training (2019-05-15)
onsdag 15 maj 2019
Kategori: Training
Lunsen, OK Linné, Sweden
Training (2019-05-09)
torsdag 9 maj 2019
Kategori: Training
Jumkil, OK Linné, Sweden
Middle
Training (2019-05-09)
torsdag 9 maj 2019
Kategori: Training
Nåsten, OK Linné, Sweden
Compass and Direction Training (2019-05-04)
lördag 4 maj 2019
Kategori: Training
Kirikukula, AOTC, Estonia
WSOC Long - W1 School (Coaches Race) (2019-05-01)
onsdag 1 maj 2019
Kategori: Training
Otepaa, Estonia
Long
Long with Corridors  (2019-04-26)
fredag 26 april 2019
Kategori: Training
Paidlapalu, Estonia
O-Intervals (2019-04-25)
torsdag 25 april 2019
Kategori: Training
Rouge, Estonia
NZ Champs Middle pt 2 (2019-04-20)
lördag 20 april 2019
Kategori: Competition
Maerewhenua, PAPO, New Zealand
Middle
NZ Champs Middle pt 1 (2019-04-20)
lördag 20 april 2019
Kategori: Competition
Maerewhenua, PAPO, New Zealand
Middle
NZ Champs 2019 Long pt 2 (2019-04-20)
lördag 20 april 2019
Kategori: Competition
Kuriheka, PAPO, New Zealand
Long
NZ Champs 2019 Long pt 1 (2019-04-19)
fredag 19 april 2019
Kategori: Competition
Kuriheka, PAPO, New Zealand
Long
Too Tired Training (2019-04-14)
söndag 14 april 2019
Kategori: Training
Hogs Back, New Zealand
AOS 3 pt 2 (2019-03-30)
lördag 30 mars 2019
Kategori: Competition
Rototoa, NWOC, New Zealand
AOS 3 pt 1 (2019-03-30)
lördag 30 mars 2019
Kategori: Competition
Rototoa, NWOC, New Zealand
Race Start with Route Planning (2019-03-23)
lördag 23 mars 2019
Kategori: Training
Rimmer Road, AOTC, New Zealand
Race Start Training (2019-03-23)
lördag 23 mars 2019
Kategori: Training
Rimmer Road, AOTC, New Zealand
Direction Training (2019-02-16)
lördag 16 februari 2019
Kategori: Training
Rimmer Road, AOTC, New Zealand
SI Champs Middle (2019-01-27)
söndag 27 januari 2019
Kategori: Competition
Weld Cone North, MOC, New Zealand
Middle
SI Champs Long (2019-01-26)
lördag 26 januari 2019
Kategori: Competition
Fishermans Creek, MOC, New Zealand
Long